Depozytor wafli

Przeznaczenie depozytora

Depozytor wafli przeznaczony jest do współpracy z linią produkcyjną wyrobów czekoladowych. Zadaniem depozytora jest: rozcinanie wafli, pozycjonowanie, nacinanie poprzeczne, przenoszenie i umieszczanie w formie z czekoladą.

Operacja jest wykonywana w całkowitej synchronizacji z linią.

Budowa

Podajnik zbudowany jest z dwóch sekcji - krojenia wafli (popychacz) i sekcji podawania (depozytor). Sekcja pierwsza składa się z popychacza zamontowanego na dwóch prowadnicach liniowych oraz centralnie umieszczonej śruby tocznej z nakrętką napędzanej serwomotorem. Jego prędkość jest skorelowana za pomocą enkodera z łańcuchem linii, oraz magazynka wafli. Na wyposażeniu podajnika-dwa zasobniki (magazynki) dostosowane do szerokości wafli 28 mm 33 mm. Pocięte na wymiar wafle są pozycjonowane w obszar drugiej sekcji podawania.

Sekcja druga zbudowana jest z depozytora oraz podajnika pociętych wafli. Depozytor składa się z dwóch pionowych prowadnic liniowych na których zamocowano ramę wyposażoną w noże nacinające oraz płyty zsuwające wafle do nadjeżdżającej formy. Na wyposażeniu podajnika znajduje się trzy zestawy nacinaków i płyt zsuwających. Rama porusza się po pionowych prowadnicach w górę i w dół za pomocą centralnie zamocowanej śruby tocznej z nakrętką i serwo napędu. Prędkość układu depozytora jest skorelowana za pomocą enkodera z łańcuchem linii i prędkością form. Do nabijania wafli na noże zastosowano dwa siłowniki pneumatyczne zamontowane na ramie.

Charakterystyka techniczna

Przedstawiona charakterystyka techniczna dotyczy depozytora wafli w linii batonów.
Podajnik jest przystosowany do podawania trzech wielkości wafli: 28x88,4x7,8 mm; 28x107x7,8 mm; 33x115x7,8 mm

Szybkość pracy urządzeniaok. 20 taktów/min.
Napęd poziomy depozytoraserwomechanizmy
Napęd poziomy popychaczamechanizm śrubowy
Napęd pionowymechanizm śrubowy i pneumatyczny
Ciśnienie robocze6 bar
Ciśnienie max10 bar
Zasilanie elektryczne24 V
Moc zainstalowana3 kW
Wymiary gabarytowe1750mm x 1615mm x 815mm
Ciężar własnyok. 1100 kg

Pozostałe produkty

POTRZEBUJESZ POMOCY

Skontaktuj się z nami!
Zadzwoń +48 602 773 252