Suszarki fluidyzacyjne

Przeznaczenie suszarki

Suszarka fluidyzacyjna przeznaczona jest głównie do suszenia materiałów ziarnistych i sypkich, może być również stosowana do suszenia pasz, zawiesin, szlamów i roztworów. Korzystne jest aby materiał przeznaczony do suszenia nie miał tendencji do zlepiania się i klejenia. Średnica cząstek materiału powinna mieścić się w przedziale 0,01 - 20 mm. Dla materiałów polidyspersyjnych stopień polidyspersyjności powinien mieścić się w przedziale 8 - 10. Korzystnie kształt cząstek powinien być regularny. Do suszenia może być przeznaczony materiał o wilgotności początkowej maksymalnie 60% a po wysuszeniu 0 - 13%. Proces suszenia może być wspomagany promiennikami podczerwieni co w przypadku suszenia żywności skraca czas suszenia i przyczynia się do poprawy jakości końcowego produktu. Suszenie fluidyzacyjne można stosować do suszenia materiałów:

rolno spożywczych, takich jak: ziarna zbóż, kasze, otręby, płatki zbożowe, nasiona ziół i przypraw, drobnych owoców, pokrojonych warzyw, kazeina itp.

surowców sypkich, takich jak: nawozy mineralne, mieszanki polimerowe, kryształki siarczanu żelaza itp.

biomasa w postaci pofermentu, wytłoków, młóta, osady ściekowe itp.

Zalety

  • Wysoka sprawność cieplna procesu suszenia uzyskana dzięki bardzo intensywnemu mieszaniu materiału - zjawisko fluidyzacji.
  • Brak ruchomych elementów, złoże przemieszcza się na zasadzie płynu.
  • Zwarta i prosta budowa urządzenia nie wymagająca fundamentowania.
  • Łatwość obsługi sprowadzona do obserwacji parametrów suszenia.
  • W przypadku zamiany nagrzewnicy na chłodnicę suszarka może pracować jako wysokowydajne urządzenie do schładzania produktu, np. po wysuszeniu.
  • Łatwy odzysk ciepła odpadowego dzięki rekuperacji,

Nowe zastosowania

Nowatorska konstrukcja oraz prosta budowa suszarki SFX daje niemalże nieograniczone możliwości wdrożeniowe i adaptacji urządzenia do różnych zastosowań. Możliwa jest adaptacja suszarki stosownie do potrzeb. Prace adaptacyjne obejmują badania laboratoryjne w małej skali, opracowanie technologii suszenia, wykonanie suszarki oraz uruchomienie. Konstrukcja suszarki SFX powstała w latach 80-tych i jest cały czas modyfikowana. Uprzejmie zapraszamy do współpracy w zakresie opracowania technologii suszenia oraz wdrożenia suszarki wg Państwa potrzeb.

Przy zastosowaniu wyższych temperatur i użycia promienników suszarka sprawdza się dobrze jako prażak np. sezamu, siemienia, nasion słonecznika itp

Poznaj nasze produkty

Suszarka-fluidyzacyjna-do-biomasy

Suszarka fluidyzacyjna do biomasy

Suszarka-fluidyzacyjna-do-materiałów-sypkich

Suszarka fluidyzacyjna do materiałów sypkich

Suszarka-laboratoryjna-do-badania-procesow-suszenia

Suszarka laboratoryjna do badania procesów suszenia

POTRZEBUJESZ POMOCY

Skontaktuj się z nami!
Zadzwoń +48 602 773 252