Krajalnica do wafli 509

Przeznaczenie krajalnicy

Krajalnica do do krojenia wafli przeznaczona jest do krojenia płatów wafli na wymiar 130 x 75 oraz 173 x 35 przy współpracy z linią produkcyjną. Zadaniem krajalnicy jest odebranie płata wafla z linii produkcyjnej, transport w strefę cięcia, rozcinanie wafli w trzech kierunkach i pozycjonowanie pokrojonych wafli na taśmie przenośnika odbierającego.

Krajalnica przystosowana jest do cięcia smarowanych płatów wafli o wymiarach 190 x 550 mm na kostki o dwóch wielkościach - kostka I o wymiarach 130x35x12 mm, kostka II o wymiarach 173x35x12 mm.

Pełny cykl pracy jest zautomatyzowany i wykonywany w synchronizacji z linią produkcyjną. Krojenie (cięcie) płata waflowego odbywa się w trzech kierunkach.

Budowa

Kompletna krajalnica składa się z przenośnika sznurowego, przenośnika taśmowego, krajalnicy, rozdzielacza wafli. Instalacji pneumatycznej i elektrycznej.

Przenośnik sznurowy odbiera płaty waflowe z linii technologicznej i podajena przenośnik taśmowy krajalnicy. Przenośnik taśmowy dostarcza płaty waflowe do części roboczej krajalnicy.

Krajalnica przecina płaty waflowe na kostki o wymiarach 130 x 35 x 12 i 173 x 35 x 12 mm. Cykl cięcia odbywa się w trzech kierunkach.

Do głównych podzespołów krajalnicy należy, rama, przenośnik taśmowy, płyta tnąca I,II i III. Osłony popychaczy, elementy napędów pneumatycznych i elektrycznych.

Rozdzielacz ma za zadanie przejęcie pokrojonych wafli i rozdzielnie ich na pojedyncze strumienie, a następnie ułożenie na taśmie przenośnika odbierającego. Przemieszczanie wafli na rozdzielaczu odbywa się grawitacyjnie. Wafle opuszczają rozdzielacz w rzędach z zachowanym odstępem między sobą.

Charakterystyka techniczna

Przedstawiona charakterystyka techniczna dotyczy krajalnicy do wafli 504 która kroi płaty wafli na kostki, przy współpracy z linią produkcyjną wafli.

Wydajność krojenia6 - 10 cykli/min.
Napęd popychaczypneumatyczny 
Ciśnienie robocze6 – 8 bar
Zasilanie elektryczne pneumatyki24V
Moc zainstalowana1 kW 
Ciężar własny kompletnego urządzenia2000 kg 
 
 

Pozostałe produkty

POTRZEBUJESZ POMOCY

Skontaktuj się z nami!
Zadzwoń +48 602 773 252